«

»

lis 30 2012

Pierwszy Taniec Czas Zacząć…

Pierwszy TaniecPierwszy taniec Młodej Pary często bywa pierwszym testem świeżo upieczonych małżonków. Oczy wszystkich zaproszonych gości są skierowane wtedy na Młodą Parę. Jest to taniec, który oficjalnie rozpoczyna przyjęcie weselne. Dla wielu Par jest to moment bardzo stresogenny, nic więc dziwnego, że przygotowania trwają już kilka tygodni przed uroczystością.

Każda Młoda Para z pewnością chciałaby, aby Pierwszy Taniec wypadł jak najlepiej, aby zadziwił gości.

Są różne sposoby, aby dobrze się do niego przygotować.

Jednym z nich jest zapisanie się do szkoły tańca i skorzystanie z porad profesjonalnego choreografa. Nie koniecznie musicie zapisać się na wszystkie lekcje. Czasami wystarczy kilka zajęć, aby nauczyć się podstawowych kroków do wybranej przez Was piosenki. Zajęcia z instruktorem pozwolą na opracowanie odpowiedniego układu, który później można ćwiczyć w domu.

Innym sposobem nauki tańca jest wypożyczenie płyt DVD z kursem tańca, albo znalezienie odpowiedniego układu w internecie – np. w serwisie Youtube.

Często również instruktor pomoże Wam dobrać oryginalny i niespotykany wcześniej układ.

Aktualnie bardzo popularne stało się łączenie utworów o odmiennej dynamice. Przejście ze spokojnego walca w pełny energii rock ‚n’ roll z pewnością zaskoczy niejednego
z gości.

Wybór piosenki na pierwszy taniec nie jest taki łatwy. Przeważnie Młodzi wybierają taki utwór, który przypomina im o pierwszych chwilach razem. Ustalając odpowiedni kawałek, najważniejsze, aby go czuć.

Piosenka ma pomóc pokonać stres, który towarzyszy Parze Młodej na początku wesela. Pamiętajcie, czasem warto zdecydować się na klasyczny taniec i wolną piosenkę, niż na siłę uczyć się danego układu. Ślub i wesele to Wasz dzień – warto cieszyć się tą chwilą.

Z moich obserwacji wynika, że większość (ok. 70-80 %) Młodych Par decyduje się na tradycyjny „taniec przytulaniec” bez specjalnej choreografii.

W kategorii Pierwszy Taniec możecie sprawdzić jakie utwory wybrali Młodzi
w poszczególnych miesiącach…

Wszystkim Młodym Parom życzę powodzenia :)

A jak było w Waszym przypadku? Czy pierwszy taniec był stresujący? Jaką piosenkę wybraliście? Czekam na Wasze komentarze.

Podziel się na:

Use Facebook to Comment on this Post